TikTok videosu çekerken çatıdan düştü hayatını kaybetti

İstanbul Esenyurt’ta TikTok videosu çeken genç kız, metrelerce yükseklikten düşerek hayatını kaybetti. Peki, gençlerin canlarını hiçe sayarak, tehlikeleri göze alarak fotoğraf çekme arzusunun altındaki temel neden ne? CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut, Psikiyatrist Dr. Onur Okan Demirci’ye sordu.

Kuzeni ile birlikte 5 katlı binanın çatısına çıktı, TikTok videosu çekmek istedi. O video genç kızın hayatına mal oldu.

23 yaşındaki Kübra Doğan, yaklaşık 2 ay önce İstanbul Esenyurt’ta oturan akrabalarının yanına gitti. Kübra Doğan ile 16 yaşındaki kuzeni Helen, gün batımında video çekmek için 5 katlı binanın çatısına çıktı. Helen cep telefonuyla görüntü çekerken, Kübra Doğan ise poz veriyordu. Bu sırada Kübra Doğan’ın üzerine çıktığı plastik çatı kaplaması kırıldı. Genç kız metrelerce yükseklikten apartman boşluğuna düşerek can verdi. O anlarsa genç kızın kuzeni tarafından saniye saniye kayda alındı.

“TEHLİKEYİ GÖZE ALMANIN NEDENİ SEVGİ İHTİYACI”

Akıllarda ise tek bir soru var. Gençlerin sadece bir fotoğraf uğruna canını tehlikeye atmasının altındaki temel neden ne? Uzmanlara göre tehlikenin nedeni aslında fotoğraf değil, fark edilebilme, görülebilme ve biraz daha sevilebilme. Ve bu ihtiyaçlarını karşılayacak tek platform ise sosyal medya. Psikiyatrist Dr. Onur Okan Demirci, “Bu kadar canını riske atacak şekilde buna ihtiyaç duyuyorsa demek ki zemininde bu anlamda bir tatmine ihtiyacı var. Bunu da en çok oluşturan şey sevgi ya da sevilme ihtiyacı bu şekildeki kişileri adlandırdığımız zaman sevgiyi alabilmek için yapamayacağı bir şey yoktur. O kadar ihtiyacım var ki görünmeyen, fark edilmeyen, sevilmeye. Bu üç kategori çok önemli kategori. Gülebilmek, fark edilebilmek, sevilebilmek. Buna o kadar çok ihtiyacı var ve o kadar çok boşluk var ki hayatında onu doldurabilmek adına her türlü tehlikeyi göze alıyor. Bu kişiyi sevilebilmenin yolunu ünlü olmak, takipçi kazanarak, beğeni kazanarak alabileceğini düşünüyor.

See also  Cool Popular Youtube Video! #shorts

CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN:

#CNNTÜRK
#Sondakika
#KübraDoğan

TikTok videosu çekerken çatıdan düştü hayatını kaybetti

Leave a Reply